Drewniane domy prefabrykowane

Ścianazewnętrznadomu tynkowanego

Ściany nośne, działowe oraz elementy konstrukcji dachu wykonujemy z prefabrykowanych elementów drewnianych, drewno jest suszone do wilgotności 14% i czterostronnie strugane, klasa C24.

Warstwy ściany od wnętrza budynku:
- płyta GK
- płyta konstrukcyjna OSB 12mm (opcja)
- paroizolacja
- konstrukcja szkieletowa 45x145mm wypełniona wełną mineralną
- wiatroizolacja
- płyta poszycia MFP 15mm
- wełna mineralna 50mm
- tynk cienkowarstowy

Ściana wewnętrznadomu drewnianego

Ściany nośne, działowe oraz elementy konstrukcji dachu wykonujemy z prefabrykowanych elementów drewnianych, drewno jest suszone do wilgotności 14% i czterostronnie strugane, klasa C24.

Warstwy ściany od wnętrza budynku:
- płyta GK
- płyta konstrukcyjna OSB 12mm (opcja)
- paroizolacja
- stelaż 40x50mm z wypełnieniem wełną 50mm (opcja)
- konstrukcja szkieletowa 45x145mm wypełniona wełną mineralną
- wiatroizolacja
- stelaż 25x50mm
- deska elewacyjna świerk skandynawski

Ściana wewnętrzna

- Płyta konstrukcyjna GK 12,5 mm stanowi izolację akustyczna
i ogniową
- Konstrukcja drewniana z drewna iglastego 45 x 95, belki 4-stronnie strugane
- Wełna mineralna, stanowi izolację akustyczną i ogniową
- Płyta GK 12,5 mm

Sufit

- Płyta GK 12,5mm
- Belki konstrukcyjne z drewna / pas dolny wiązara
- Wełna mineralna, Stanowi izolację akustyczną i ogniową
- Folia paroizolacyjna
- Płyta Fermacell lub konstrukcyjna 

Dach

- Blachodachówka
- Łaty drewniane, impregnowane 40x50 mm
- Kontr łaty drewniane, impregnowane 25x50 mm
- Folia dachowa
- Wiązary drewniane / więźba dachowa

Certyfikowanedrewno C24

Technologia prefabrykacji wiązarów dachowych wymaga stosowania materiału o deklarowanej i sprawdzonej wytrzymałości. Dlatego do naszych konstrukcji stosujemy certyfikowane drewno C24, zwykle jest to świerk skandynawski, sortowany wytrzymałościowo. Materiał łączony musi być wykonany z zachowaniem dużej precyzji w zachowaniu wymiarów liniowych. A także właściwości fizyczno-techniczny takich jak wilgotność w przedziale 16-18%. Równie istotne jest struganie czterostronne, które dodatkowo zapewnia efekt wizualny i stanowi naturalne (poza stosowanym impregnatem) zabezpieczenie przeciwpożarowe.

Płytki kolczaste MiTek

Płytka kolczasta jest nowoczesnym elementem łączenia konstrukcji drewnianych. Jest to blacha stalowa (ocynkowana lub nierdzewna) z wytłoczonymi z, jednej strony kolcami. Po wciśnięciu płytki, za pomocą pras o dużym nacisku (min. 25 ton) w drewniane elementy konstrukcji, łączy je ona na trwale.
Podstawową zaletą takich płytek łącznikowych jest ich zdolność łączenia elementów tarcicy w jedną płaszczyznę, gwarantując przy tym dużą siłę połączeń o niezmiennej i przewidywalnej wytrzymałości. W przeciwieństwie do stali, betonu i tworzyw sztucznych, łączenie elementów tarcicy w celu uzyskania ekonomicznych połączeń o dużej sile zawsze było problemem.
Płytki łącznikowe MiTek działają w specyficzny sposób, równomiernie przejmując obciążenie z jednego elementu i przenosząc je poprzez łącznik na stykający się z nim drugi element. Ponieważ poprzez łączniki MiTek unika się koncentracji naprężeń, często występujących przy połączeniach gwoździowych i klejonych, w wielu przypadkach jest możliwe uzyskanie połączeń tak mocnych jak sama tarcica. W ten sposób, na projekt większy wpływ ma wytrzymałość samego materiału konstrukcyjnego – tarcicy, niż minimalnych jego odcinków odpowiednich do połączeń. Inną zaletą wynikająca ze sposobu działania płytek łącznikowych MiTek to fakt, że z uwagi na przenoszenie obciążenia przez wiele zintegrowanych kolców, na wytrzymałość nie wpływają w niekorzystny sposób małe miejscowe wady drewna.

Profesjonalnyprojekt konstrukcji

Wykorzystujemy specjalistyczne oprogramowanie, które musi sprostać wymaganiom produkcji więźby oraz profesjonalnie i szybko wykonać usługę wytworzenia i dostarczenia konstrukcji dachu do klienta. Program pozwala na podstawie rysunków architektonicznych wprowadzić dowolną geometrię dachu. Na podstawie wprowadzonej geometrii tworzony jest dokładny zwymiarowany rzut budynku wraz z połaciami dachowymi. Następnym krokiem w projektowaniu dachu jest dobranie odpowiednich rozwiązań konstrukcyjnych i układów wiązarów dachowych. Wysoki stopień automatyzacji procesu tworzenia konstrukcji wiązarowych pozwala na szybkie i dokładne zaprojektowanie poszczególnych fragmentów dachu takich jak np.: naroża dachu kopertowego, kosze, otwory na kominy lub wyłazy, lukarny itp.

Montażna budowie

Montaż realizujemy przez wyspecjalizowane ekipy ciesielskie składające się zwykle z 3-4 osób. Na miejsce materiał jest dostarczany transportem własnym, dzięki posiadanym przez nas środkom transportowym oraz zezwoleniu na transport ponadnormatywny jesteśmy w stanie wykonywać przewozy dużych elementów. Rozładunek i ustawienie elementów na dachu umożliwia żuraw samochodowy HDS o dużej nośności wyciągu niemal 27 metrów. 
Dach domu jednorodzinnego montujemy zwykle w przeciągu 1-2 dni.

Wycena produkcji

Wyślij nam potrzebne informację, a odeślemy Ci gotową ofertę