Nasza oferta

Wiązarydla domów jednorodzinnych

Technologia prefabrykacji w domach pozwala na znaczną optymalizację kosztów oraz czasu. Pozwala też z góry zaplanować dokładny budżet oraz termin na dany etap budowy. Oferta naszej firmy jest w każdym przypadku skrojona na miarę i zawiera wszystkie niezbędne elementy. Wysokiej jakości certyfikowane drewno C24, płytki kolczaste technologii Mitek i projekt konstrukcyjny to gwarancje dobrze wykonanego dachu. W domach parterowych zastosowanie stropodachu wiązarowego pozwala uzyskać  duże oszczędności poprzez wyeliminowanie kosztownego stropu betonowego. Ukształtowanie wiązara pozwala w większości przypadków uzyskać przestrzeń na poddaszu. Może być ono wykorzystane na pożyteczny strych. W przeciwieństwie do stropów betonowych wiązarowa konstrukcja stropodachowa może się opierać zazwyczaj tylko na ścianach zewnętrznych. Ma to duże znaczenie praktyczne dla inwestora głównie przez Możliwość rezygnacji z wewnętrznych ścian nośnych i fundamentów pod nimi.
Wiązary z płytkami kolczastymi znajdują swoje szerokie zastosowanie przy domach z mieszkalnym poddaszem. Podstawową zaletą technologii wiązarowej w tego rodzaju zastosowaniach to: możliwość uzyskania dużej otwartej przestrzeni – bez słupów ograniczających swobodę zagospodarowania przestrzeni, łatwość poprowadzenia instalacji, oszczędność poprzez eliminację stropu betonowego (wtedy gdy konstrukcję stropową stanowi pas dolny wiązara).

Wiązarydla budownictwa wielorodzinnego

Duża sprawność procesu inwestycyjnego wymagana jest szczególnie w działalności deweloperskiej. Z góry określone stałe koszty, dokładny i niezawodny termin, szybki czas montażu. To elementy, na których mogą polegać nasi kontrahenci.
Technologia prefabrykacji pozwoliła nam niejednokrotnie zamontować konstrukcję na kilkudziesięciu budynkach jednej inwestycji w ciągu jednego tygodnia lub przykryć duże budynki wielorodzinne na przestrzeni kilku dni.
Dzięki Wiązarom dachowym jesteśmy w stanie wykonać duży front pracy w krótkim czasie.
Budownictwo wielorodzinne to często budynki o dachach płaskich, stropodachach, attykach, mansardach, kopertowe, dwuspadowe. Jesteśmy w stanie wykonać niemal każdy kształt.
Nasze konstrukcje to atestowane materiały, certyfikowane drewno C24, projekty konstrukcji wykonane przez konstruktorów budowlanych. To elementy które zapewnią gwarancję spokoju inwestorowi oraz komfort eksploatacji docelowemu użytkownikowi.

Wiązarydla przemysłu

Dzięki połączeniu litego drewna płytka kolczastą można tworzyć konstrukcje dachowe do rozpiętości 30m bez podpory, wiązary znajdują zastosowanie przy budynkach magazynowych i produkcyjnych. Jest to ekonomiczne rozwiązanie, którego zaletą jest szybki czas montażu.
Nasze konstrukcje znajdują swoje zastosowanie zarówno na budynkach o konstrukcji ścian z żelbetu, murowanych czy stali.
Wiązary dachowe to świetna i duża tańsza alternatywa dla drogiej stali i konstrukcji stalowych. Dach naszej konstrukcji potrafi kosztować nawet połowę kosztów konstrukcji stalowej. Jest przy tym w mniejszych rozstawach co pozwala na wykonanie pokrycia dachu w klasycznych sposób na łatach. Oszczędzając przy tym koszt zakupu i montażu płatwi dachowych.
Na wiązarach można wykonać każde dostępne pokrycie dachu od płyt warstwowych, przez blachy trapezowe, eurofale, blachodachówki, dachówki ceramiczne po deskowanie i papy termozgrzewalne. Przy równoczesnym stosowaniu wszelkich elementów dodatkowych jak panele fotowoltaiczne. 

Wiązarydla rolnictwa

Jednym z głównych zastosowań wiązarów z płytkami kolczastymi, zarówno w Polsce jak i w innych krajach, są obiekty rolnicze: chlewnie, obory, kurniki, fermy królików, magazyny warzyw. Drewno jest materiałem przyjaznym hodowli zwierząt. Ten naturalny budulec od zawsze był stosowany do budynków inwentarskich w gospodarstwach rolnych. Zgodnie z obowiązującymi normami, w niektórych przypadkach (3 klasa użytkowania), należy stosować płytki kolczaste ze stali nierdzewne. Na tego typu konstrukcje Mitek poleca zwłaszcza swoje łączniki M16S z kolcami 20 mm. Poza ujeżdżalniami koni, popularnym zastosowaniem wiązarów w ośrodkach sportów konnych są drewniane lonżowniki.

Haleramowe

Wiązary mogą stanowić nie tylko konstrukcję dachu lecz również ścian budynku. Tak powstają hale ramowe złożone zazwyczaj z dwóch wiązarów. To ekonomiczne rozwiązanie ma uniwersalne zastosowanie – jak wiaty, ujeżdżalnie, pomieszczenia magazynowe, produkcyjne, hangary na maszyny. Hale ramowe powstają do rozpiętości 30 metrów.
Wycena produkcji

Wyślij nam potrzebne informację, a odeślemy Ci gotową ofertę